מנות מזון HAY-MIX

מנות מזון HAY-MIX

חציר הינו המזון הגס הנפוץ ביותר בישראל ומהווה את הבסיסי והחשוב ביותר עבור הסוס. ועל כן, וטרינרים ותזונאי סוסים ממליצים כי מרבית המנה היומית של הסוס תורכב מחציר.
מנות המזון של HAY-MIX מורכבות מחציר אספסת, דגן חיטה ושיבולת בתערובות שונות או כמרכיב יחיד וברמות קיצוץ שונות כך שלכל מנה ערכים תזונתיים ורמות חלבון שונות בהתאם לצרכי הלקוח.

המנות שוקלות כ-20 ק"ג ונארזות בשקיות אטומות העומדות בסטנדרט אירופי לאריזת מזון. הן מאפשרות האכלה נוחה ונקייה עם פחת נמוך ביותר בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות.
השקיות עמידות בפני פגעי מזג האוויר כך שניתן לאחסנן בקלות, ללא צורך במתבן או במבנה ייעודי.

דגן / שיבולת

חציר ממשפחת הדגניים (דגן חיטה ושיבולת) מהווה בישראל את מרכיב המזון העיקרי בתזונת הסוס.

מנת הדגנים הינה בטוחה, בריאה ועשירה בפחמימות המהוות אנרגיה זמינה עבור הסוס.

כמות הסיבים במנה גבוהה ולכן מעודדת לעיסה רבה ויצור רוק. חציר הדגן דגני החיטה והשיבולת של HAY-MIX נקצר צעיר, וללא עם מינימום גרעינים ולכן עשיר בחלבון בעל נעכלות טובה לסוסים.

אספסת

חציר אספסת הינו חציר עשיר בחלבון ומכיל אחוז סידן וזרחן גבוהים. בשל כמות הסיב הנמוכה יותר מחציר דגן הוא גם קל יותר לעיכול האספסת עשירה גם בסיבים מסיסים איכותיים ודלה בעמילן כך שמתאפשרת נעכלות טובה יותר.

בזכות מאפיינים אלו האספסת מומלצת ביותר כתוספת לחציר דגן חיטה או שיבולת עבור סייחים, סוסות בהריון או מניקות, סוסים במצב גופני ירוד וסוסים בפעילות גופנית.

יתר על כן, הזנה בחציר אספסת מסייעת במניעה וטיפול בכיבי קיבה הודות לתכולות החלבון והזרחן הגבוהות לריכוז סידן גבוה ואחוז נמוך של עמילן, ולבניית שריר הודות לתכולת חלבון מלא ואיכותי.

מיקס

שילוב של דגנים וקטניות, בדגש על אספסת, הינו השילוב האידיאלי לתזונת הסוס.
וטרינרים ותזונאים ממליצים להאכיל  70% מהכמות היומית בחציר עשיר בפחממות כדגן בטוח, מאוזן ודל בחלבון ממשפחת הדגניים כמו חיטה או שיבולת והיתרה בחציר עשיר בחלבון ואיכותי כאספסת.

ה-MIX שלנו מכיל 30% אספסת ו- 70% דגן חיטה או שיבולת על מנת לספק לסוס את כל אבות המזון ולאפשר תזונה מאוזנת במנה אחת מנה יומית מאוזנת במזון גס. 

ניתן גם להזמין MIX בכל תמהיל אחר לפי צרכי הלקוח.

נסורת

ניתן לרכוש אצלנו נסורת דחוסה ארוזה לריפוד תאי הסוסים. 
הנסורת מיובאת מאירופה והינה איכותית ובעלת יכולת ספיגה גבוהה ביותר.
הנסורת נקייה לחלוטין מחומרים, ממזיקים, מצבע וגופים זרים וכן עוברת תהליך של עיקור טרם השילוח לארץ.